Akropol

Dom Studencki Akropol, zlokalizowany jest na terenie Miasteczka Studenckiego AGH i stanowi własność tej uczelni. Od lat wynajmowany jest przez Uniwersytet Pedagogiczny i do dnia dzisiejszego nasi studenci stanowią przeważającą większość jego mieszkańców. Budynek liczy 15 pięter, a zamieszkuje go ok. 900 osób. Znajdują się w nim pokoje 2 i 3-osobowe, połączone w tzw. składy - każdy skład to 2 pokoje dwuosobowe i 2 trzyosobowe, posiadające wspólny węzeł sanitarny (toaleta, prysznic, umywalki). Każdy pokój oprócz standardowego wyposażenia posiada podłączenie do szybkiego Internetu oraz gniazdo telewizji kablowej. Wewnątrz akademika funkcjonuje również sieć telefoniczna, a każdy pokój przypisany ma numer telefonu. Cena za pokój wynosi 370 zł/miesiąc.

Na każde piętro przypada przestronna kuchnia, w której mieszkańcy nie tylko gotują posiłki, ale toczy się w niej bardzo bujne życie towarzyskie.

Na parterze Akropolu funkcjonuje barek, mały sklep, a także sala telewizyjna oraz pokój cichej nauki, zwany lektorium. Nieodłącznym elementem Akropolu jest znajdująca się vis a vis portierni sala klubowa - niemy świadek licznych imprez, o których do dziś krążą legendy.

 

Dane teleadresowe:

ul. Tokarskiego 1

30-072 Kraków

Tel. (012) 617 37 03, 637 12 91, 637 23 33

strona internetowa: www.up.krakow.pl/ach/ds

e-mail: ach@up.krakow.pl