Stołówki

Stołówka studencka to najlepsza alternatywa dla wożenia prowiantu z domu, czy też samodzielnego gotowania. Jeżeli nie odnajdujemy w sobie zacięcia do bycia jucznym zwierzęciem, ani też duszy kucharza, to na pewno będzie ona dla nas wybawieniem.

Uniwersytet Pedagogiczny posiada swoją stołówkę zlokalizowaną w Domu Studenckim "Krakowiak" przy ul. Armii Krajowej 9 - to około 10 minut spacerem od głównego budynku naszej Uczelni. W granicach 10 złotych zjemy tu smaczny obiad, składający się z zupy, drugiego dania, surówki i kompotu. Istnieje także możliwość wykupienia abonamentu. Warta uwagi jest również stołówka zlokalizowana w Domu Studenckim Piast przy ul. Piastowskiej, oferująca bardzo podobny wybór dań i zbliżone ceny.

Również na terenie uczelni znajdziemy stołówkę oferującą smaczne obiady w przystępnej cenie - można spokojnie zjeść ciepły posiłek w przerwie między zajęciami.

Najtaniej student może posilić się w jednym z barów mlecznych, których nie brak w Krakowie. Oferują one dosyć wąski asortyment dań, ale nadrabiają to naprawdę korzystnymi cenami - często najeść można się już za 5 złotych!

Najlepiej jest, oczywiście, kierować się opiniami swoich kolegów, ale warto też czasem samemu zabawić się w odkrywcę nowych lokali gastronomicznych. Powodzenia!